Wydarzenia Gry dla dzieci

Karty obrazkowe Poznaję świat Zawody

10. lipca 2015 r. piątek - 5. sierpnia 2015 r. środa
Patronat Miasta Dzieci
Karty obrazkowe Poznaję świat Zawody to wyjątkowy zestaw (poradnik + karty) pomagający dzieciom rozpoznawać osoby wykonujące różne profesje oraz atrybuty ich pracy. Dzieci nauczą się również, kogo należy poprosić o pomoc w konkretnych sytuacjach, oraz zwracać uwagę na charakterystyczne elementy stroju, cechy osobowości i umiejętności potrzebne, by wykonywać daną pracę.
Wielki Zestaw Małego Odkrywcy -  Litery i słowa

Wielki Zestaw Małego Odkrywcy - Litery i słowa

14. lipca 2015 r. wtorek - 8. sierpnia 2015 r. sobota
Patronat Miasta Dzieci
Litery i słowa to zbiór gier edukacyjnych, które w przyjazny sposób wprowadzają dziecko w świat liter i słów. Uczestnik gry rozwija swoje umiejętności werbalne, rozszerza zasób słów, uczy się budowania poprawnych odpowiedzi oraz rozpoznawania przedmiotów i kojarzenia ich z nazwą. Ćwiczy rozpoznawanie liter i budowanie z nich słów.
Mały Odkrywca Idzie do Szkoły - seria edukacyjnych gier dla dzieci

14. lipca 2015 r. wtorek - 10. sierpnia 2015 r. poniedziałek
Patronat Miasta Dzieci
W serii Mały Odkrywca Idzie do Szkoły stworzono gry przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Gry obejmują tematy i treści poruszane w edukacji wczesnoszkolnej.
Wielki Zestaw Małego Odkrywcy - Przyroda

25. lipca 2015 r. sobota - 19. sierpnia 2015 r. środa
Patronat Miasta Dzieci
Przyroda to zbiór gier edukacyjnych, które w przyjazny sposób wprowadzają dziecko poznawcze w świat natury i zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci uczą się nazw zwierząt i słownictwa z nimi związanego, nazw pór roku oraz przyporządkowania różnych czynności odpowiednim porom dnia.
Wielki Zestaw Małego Odkrywcy - Cyfry i działania

5. sierpnia 2015 r. środa - 30. sierpnia 2015 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
Cyfry i działania to zbiór gier edukacyjnych, które w przyjazny sposób wprowadzają dziecko w świat liczb, zbiorów i figur. Uczestnicy ćwiczą podstawowe umiejętności matematyczne. Bawiąc się, dziecko rozwija umiejętność rozumienia obrazkowego pojęcia liczby oraz przyporządkowania odpowiednich liczb zbiorom elementów, trenuje rozróżnianie figur.
Karty obrazkowe Poznaję świat Dźwięki

6. sierpnia 2015 r. czwartek - 2. września 2015 r. środa
Czy wiesz, że rozpoznawanie dźwięków i naśladowanie odgłosów otoczenia to naturalny sposób poznawania świata przez dziecko oraz komunikacji z dorosłymi? Zabawy z dźwiękami świetnie przygotują dziecko do wyrażania emocji oraz poprawnego artykułowania pierwszych słów.
Konferencja Edukacji Demokratycznej

sierpień