Wydarzenia Filmy dla dzieci

Wydarzenia - Filmy dla dzieci

32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Filmowe gry miejskie z Festiwalem Ale Kino!

29. listopada 2014 r. sobota
Patronat Miasta Dzieci
32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO! zaprasza całe rodziny kinomanów do wspólnej filmowej zabawy! Dwie soboty poprzedzające imprezę i jedną, mikołajkową, już w trakcie Festiwalu, będzie można spędzić przemierzając Poznań w poszukiwaniu kolejnych przystanków na trasie gry miejskiej.
Bajki dla Dzieci w Poznaniu

Eurobajka - Piorun i magiczny dom

30. listopada 2014 r. niedziela
Kino Rialto zaprasza dzieci na spotkanie z bajkami. Eurobajka jest porankiem filmowym dla dzieci od 3 do 7 lat. W niedzielę zapraszamy na film "Piorun i magiczny dom". Mały kotek Piorun szukając schronienia przed burzą, wślizguje się do tajemniczego domu, którego właścicielem jest emerytowany magik Lawrence. Ekscentryczny staruszek, zwany też "Wspaniałym Lorenzo", żyje w baśniowej rzeczywistości. Mieszka z plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek, które w jego domu ożywają.
Kino dla Dzieci

Poranki w Multikinie z kultową animacją Jacek i Placek

29. listopada 2014 r. sobota - 30. listopada 2014 r. niedziela
W listopadzie br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. lat na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 12.00 najmłodsi przeniosą się na marchewkowe pole z Jackiem i Plackiem.
Kino dla Dzieci

Poranki w Multikinie z nowymi odcinkami Parauszka i przyjaciół

29. listopada 2014 r. sobota - 30. listopada 2014 r. niedziela
W listopadzie br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2. lat na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowe przygody "Parauszka i jego przyjaciół".

Patronat Miasta Dzieci
Zbliżający się grudzień zawsze oznacza wielką porcję wrażeń dla młodych entuzjastów kina w Poznaniu. 30 listopada rozpocznie się kolejna edycja jednego z najstarszych festiwali filmowych w Polsce - Festiwalu Ale Kino! W programie tegorocznej imprezy każdy może znaleźć coś dla siebie - od najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją filmową przygodę, po doświadczonych kinomanów. Najwięcej atrakcji będzie oczywiście czekało na dzieci i młodzież.

Ale Kino! z Rodziną na weekend

Patronat Miasta Dzieci
Wynalazca i jego przyjaciel kaczor, dzielny króliczek, dwie rezolutne dziewczynki – to tylko kilkoro z wielu bohaterów filmów dziecięcych, które będzie można zobaczyć na tegorocznym Festiwalu Ale Kino! Weekendy to czas dla rodzin, dlatego organizatorzy zachęcają do rodzinnych wizyt w kinie w sobotę i niedzielę. Fantastyczne krainy już czekają na odwiedziny młodych widzów, aby poprowadzić ich w wir przygody – przez morza i lądy, przez śniegi i pustynie, przez miasta i wsie, aż do ostatecznego celu, czyli szerokiego uśmiechu na twarzy oglądających (zarówno tych młodszych, jak i ich rodziców) po wyjściu z kina.
Bajka dla Dzieci w Poznaniu

Poranek dla Dzieci - Parauszek i przyjaciele

30. listopada 2014 r. niedziela
"Parauszek i przyjaciele" to serial realizowany w pełni w technice animacji lalkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Obok Parauszka, w serialu spotykamy Zajączkę Usię, Srokę Madzię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Wiewiórkę Kitkę, Misia Benka czy dwóch leśnych urwisów – Lisa Fredka i Wilka Waldka. Losy dziewiątki małych bohaterów obserwowane są przez wszechwiedzącą Sowę Uhu, komentującą wydarzenia z dorosłego punktu widzenia.
32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Wspaniali goście na Festiwalu Ale Kino!

Patronat Miasta Dzieci
Reżyserzy, aktorzy, producenci, przyszłe gwiazdy kina – na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! nie zabraknie filmowych gości z całego świata. Za każdym filmem zawsze stoją ludzie, którzy dzięki pasji i ciężkiej pracy starają się zrealizować możliwie najlepsze dzieło. Do spotkań i rozmów z gośćmi zachęcamy wszystkich – dużych i małych, którzy chcą usłyszeć o kulisach filmowego rzemiosła. Dla młodych widzów szczególną atrakcją będą spotkania z ich rówieśnikami, czyli dziecięcymi i młodzieżowymi aktorami.

Jubileusz Wielkiej Przygody z Filmem

5. grudnia 2014 r. piątek
Patronat Miasta Dzieci
W 1994 roku Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu rozpoczęło realizację nowatorskiego programu Wielka Przygoda z Filmem, wprowadzającego młodych ludzi w świat realizacji filmowej. Podczas tegorocznego Festiwalu Ale Kino! Wielka Przygoda z Filmem będzie obchodzić swoje 20-lecie. Do tej pory w warsztatach wzięło udział 1500 uczniów pod okiem kilkunastu doświadczonych opiekunów artystycznych, a zrealizowanych zostało ponad 100 krótkich fabuł i dokumentów.

Nie przegap - Filmy dla dzieci

Szesciolatek kontra reszta świataMoja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa

Sześciolatek kontra reszta świata

6. listopada 2014 r. czwartek - 28. listopada 2014 r. piątek
„Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa” to wyjątkowy film. W subtelny sposób porusza trudne tematy, rzadko podejmowane przez dziecięce kino. Premiera – 14 listopada.
Siedmiu krasnoludków ratuje śpiącą królewnę w kinach!

14. listopada 2014 r. piątek - 30. listopada 2014 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
Przygotujcie się na baśń nad baśniami! Najsłynniejsze bajkowe motywy świata łączą się i splatają w zdumiewającą opowieść o księżniczkach, smokach i krasnoludkach. A do tego dubbing jak z bajki! Takich krasnoludków jeszcze w kinie nie było!

Darmowy e-book dla Ciebie
Długopisy, ołówki i inne przybory, które sprawią, że nauka stanie się przyjemnością.
Oferujemy produkty wspomagające rozwój dziecka. Zapraszamy!