Wydarzenia Filmy dla dzieci

Eurobajka - Bystry Bill

6. września 2015 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
Zapraszamy najmłodszych miłośników kina do poznawania filmów z różnych zakątków Europy.
Integracja Ty i Ja

9. września 2015 r. środa - 10. września 2015 r. czwartek
Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" odbędzie się już po raz dwunasty. W Kinie "Światowid" zagości 9 i 10 września. Na seanse wstęp jest wolny.

Nie przegap - Filmy dla dzieci

Fru! już na DVD

25. sierpnia 2015 r. wtorek - 18. września 2015 r. piątek
Patronat Miasta Dzieci
Twórcy polskiej wersji przeboju "Zambezia" przedstawiają komedię z polotem! Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka.
Osiem filmów powalczy o Kwiat Paproci

1. września 2015 r. wtorek - 27. września 2015 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
Dwie animacje i sześć filmów aktorskich zmierzy się w konkursie Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, którego druga edycja odbędzie się od 26 września do 4 października. Wszystkie produkcje konkursowe zobaczą widzowie w 17 festiwalowych miastach m.in. Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. W ogólnopolskim głosowaniu publiczność wybierze swojego faworyta. Nagrody przyznają także dwa niezależne jury: dziennikarzy i filmowców.
Festiwal Filmowy Kino Dzieci

26. września 2015 r. sobota - 4. października 2015 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
Wielki rodzinny Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się po raz drugi, w dniach 26 września - 4 października. Wspaniałe opowieści dla najmłodszych zagoszczą na ekranach w kilkunastu miastach w Polsce, m.in. Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.
Kurs angielskiego dla dzieci