Wydarzenia Imprezy plenerowe Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Poznaniu

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

7. grudnia 2012 r. piątek - 9. grudnia 2012 r. niedziela

W dniach 7-9 grudnia Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się stolicą artystycznego rękodzieła. W ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który odbędzie się właśnie w tym terminie, utalentowani malarze, fotograficy, rzeźbiarze oraz artyści ludowi z całej Polski zaprezentują swoje unikatowe prace. Podczas wydarzenia nie zabraknie ręcznie wykonanych zabawek dla dzieci, oryginalnej ceramiki i szkła, biżuterii oraz ubiorów od awangardowych projektantów, a także ciekawych elementów wystroju wnętrz. Wszystko to sprawi, że oferta wystawców oczaruje miłośników rękodzieła i sztuki swoją różnorodnością i przeniesie ich w niezwykle kolorowy świat!

Nastrojowo oświetlone i przybrane kramiki, unikatowe ozdoby choinkowe, wieszaki z autorskimi ubiorami i dodatkami, oryginalna biżuteria, stoiska wypełnione obrazami i grafikami - tak zaprezentują się 3 nowoczesne pawilony tegorocznego Festiwalu.. Będzie to nie tylko klimatyczne miejsce zakupów świątecznych, ale także inspiracja do samodzielnego działania. Podczas Festiwalu odbędą się liczne warsztaty i pokazy, organizowane przez wystawców. Ponadto, wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz żywności - idealna okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i tradycyjnego polskiego jedzenia.

Przy okazji Festiwalu odbędą się również rywalizacje artystów i rękodzielników, którzy do walki staną w dwóch konkursach. Zmagania będą toczyć się w specjalnie przygotowanych aplikacjach konkursowych na Fan Page′u Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

W tym samym czasie, w sąsiednich pawilonach odbędzie się Cavaliada - największa impreza jeździecka w Polsce. W zeszłym roku oba wydarzenia przyciągnęły aż 25 tysiące zwiedzających. Już dziś zapraszamy na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 7-9 grudnia!

STREFA DZIECKA podczas Festiwalu i CAVALIADY
STREFA DZIECKA - PAWILON 8

Dzieci mogły będą m.in.
- wziąć udział w zajęciach plastycznych o tematyce świątecznej
- wysłuchać legendy o św. Mikołaju
- zobaczyć wioskę rycerską i indiańską
- Wziąć udział w baliku mikołajkowym
- spróbować swych sił w animacjach sportowych przygotowanych przez AWF
- pojeździć konno
- obejrzeć pokaz woltyżerki

RING POKAZOWY

miejsce, w którym na dzieci czekali będą najlepsi polscy zawodnicy, aby interesująco wprowadzić je w świat jeździectwa, opowiedzieć o koniach, ich pielęgnacji a także zachęcić do spróbowania swoich sił w tym sporcie, prezentacja rodzimych ras a także przybliżenie wszystkich dyscyplin jeździeckich;

WIOSKA ŚREDNIOWIECZNA

szczęk zbroi, łomot mieczy, piękne damy i szlachetni rycerze. Zapraszamy na niezwykła przygodę, w której dzieci przeniosą się w czasie do XV wiecznego obozu rycerskiego.

ŁUCZNICY KONNI

łuk w dłoń i trafiaj do celu! W przestrzeni tej każdy będzie mógł spróbować swoich umiejętności i nabyć praktyki posługiwania się łukiem.

AKADEMIA CZASU WOLNEGO

a w niej studenci Akademii Wychowania Fizycznego zaprezentują atrakcyjne formy samodzielnego aranżowania wolnego czasu. Po wyjściu z tej strefy każde dziecko będzie miało głowę pełna pomysłów jak atrakcyjnie spędzić swój wolny czas po powrocie ze szkoły czy przedszkola.

MUZEUM NARODOWE I MUZEUM ETNOGRAFICZNE

wszystkie dzieci poznają tajemnicę Świętego Mikołaja i dowiedzą się o tradycjach świątecznej choinki
WIOSKA INDIAŃSKA

zapraszamy dzieci w podróż do świata Indian. To tutaj będzie można poznać życie pierwotnych mieszkańców Ameryki Północnej, zajrzeć do tipi - w pełni wyposażonego domu Indian, poznać indiańskie rękodzieło, indiańskie stroje, choć przez chwilę uczestniczyć w ich życiu.

CZYTELNIA

przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło posłuchać fragmentów interesujących i specjalnie wyselekcjonowanych książek o tematyce konnej;

PLASTYCZNE KREACJE

idealne miejsce do uwolnienia dziecięcej kreatywność. Dzieci chwycą za pędzle, kredki, pisaki, będą wycinały kleiły, lepiły, a wszystko w klimacie konnych skojarzeń;