Wydarzenia Gry dla dzieci Gry i zabawy dla Dzieci w Poznaniu

Concordia Design w centrum gry miejskiej

27. października 2012 r. sobota - 28. października 2012 r. niedziela

Lets Play Poznań to pierwsza pilotażowa edycja festiwalu gier, która odbędzie się od 22-28 października w Poznaniu i zmieni centrum miasta w plansze do gry. W programie: gry miejskie, gry plenerowe, gry planszowe, gry rekreacyjne, gry do samodzielnej zabawy, gry komputerowe.

Organizatorem Festiwalu jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Partnerem akcji jest Concordia Design, w której 23 października (wtorek) działać będzie centrum gry miejskiej „Czasownicy", a z kolei 27 października (sobota) gra miejska „Kółko i Krzyżyk" wg projektu Weroniki Tzekowej.

Ulice Poznania co jakiś czas stają się polem gier miejskich. Dzieje się to tak często, że gry zaczęły stawać się specjalnością miasta - to w Poznaniu bowiem najczęściej tworzy się gry miejskie. Tutaj także działają prężnie grupy pasjonatów gier planszowych, a także narodziły się i rozwijają tzw. turystyczne gry do samodzielnej zabawy. Stąd pomysł, by zorganizować festiwal poświęcony grom, który jest pomysłem na aktywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin, dla dorosłych i dzieci.

Gra „Czasownicy" 23 października, Concordia Design, centrum gry - sala Lumina., godz. 17.00-19.30. Uczestnicy gry mają za zadanie zbudować miasto na przygotowanej przez Organizatorów mapie, która w pewnym stopniu będzie odzwierciedlać topografię Poznania, resztę krajobrazu będą już tworzyć sami uczestnicy. Aby zakupić działki albo wybudować coś na planszy trzeba najpierw odnaleźć kody. Kody wymienia się na walutę, a za walutę z kolei kupuje działki i budynki. W trakcie gry na uczestników czeka także kilka nieprzewidzianych zdarzeń losowych zmieniających tok akcji... Gra trwa 2,5 godziny, wtedy po podliczeniu punktów wytypowani zostaną zwycięzcy.

„Kółko i krzyżyk" 27 października, Concordia Design, sala Lumina, godz. 12.00-17.00. Nowa wersja gry autorstwa Veroniki Tzekova, artystki, rezydentki programu MPRA (Międzynarodowy Program Rezydencji Artystycznych), która prowadziła warsztaty z gier w Concordia Design we wrześniu. Teraz w ramach festiwalu Let′s Play Poznań wraca jej interpretacja popularnej gry w „Kółko i krzyżyk" w wersji poduszkowej. To wyjątkowe połączenie designu z zabawą. Specjalnie zaprojektowane poduchy będą „pionkami" naśladującymi ruch uczestników. Wyjątkowa zabawa dla dzieci i dorosłych.

Zapisy do uczestnictwa w grach:
Rezerwację do uczestnictwa w grze należy dokonać na stronie www.letsplaypoznan.pl ,można też będzie dołączyć do gry bez rezerwacji pod warunkiem, że będą wolne miejsca.

Więcej informacji o Festiwalu:
www.letsplaypoznan.pl
www.concordiadesign.pl

O Concordia Design - centrum innowacji, designu i kreatywności:
Jesteśmy platformą współpracy różnych środowisk twórczych - projektantów, biznesu oraz ekspertów z obszaru design & business innovation z Polski i Europy. Specjalizujemy się m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej w obszarach: innowacja & kreatywność, design management, nowoczesne metody marketingowe, rozwój osobisty, HR. Jesteśmy w ścisłej czołówce instytucji wdrażających nowoczesne metodologie warsztatów w Polsce. Prowadzą je dla nas wybitni praktycy z wykorzystaniem metod interaktywnych. Prowadzimy także działalność konsultingową obejmującą innowacyjne usługi dla biznesu: badania, tworzenie strategii, projektowanie, których celem jest opracowanie i wdrożenie innowacji.
Jesteśmy inkubatorem młodych firm z różnych obszarów projektowania (np.: grafiki, komunikacji, badań, innowacyjnych produktów dla firm, doradztwa w obszarze strategii). CoOffice kumuluje w jednym miejscu potencjał sektorów kreatywnych Wielkopolski.
Jesteśmy nowoczesnym centrum wystawienniczo-konferencyjnym. Concordia Design posiada unikalne wnętrza i infrastrukturę do organizacji konferencji i szkoleń, premier produktów, eventów, wystaw. Tutaj funkcjonuje restauracja Concordia Taste.
Realizujemy innowacyjny program edukacyjny dla dzieci - Concordia Kids. To cykl warsztatów, zajęć stymulujący kreatywność, rozwijający umiejętności manualne, łączący w nowy sposób naukę z zabawą. Organizujemy warsztaty dla dzieci, rodziców oraz warsztaty rodzinne. Współpracujemy z pedagogami, psychologami, artystami i doświadczonymi animatorami, którzy kochają pracę z dziećmi. Teraz nasze warsztaty organizujemy także w innych miastach Polski.
Realizujemy projekty międzynarodowe w obszarze designu i innowacji np.: "Design Innovation & Exchange Programme | Berlin Wielkopolska 2011-2012"- dwuletni projekt mający na celu budowanie relacji pomiędzy projektantami z Berlina i biznesem Wielkopolski. Wspomaga rozwój współpracy pomiędzy projektantami i przemysłem.
Na terenie Concordia Design działa Restauracja Concordia Taste z autorskim menu mistrza kuchni Tomasza Purola. Nowością są tematyczne kolacje degustacyjne, niedzielne spotkania rodzinne oraz koncept Designu na Wynos, gdzie można zakupić dobrze zaprojektowane przedmioty do kuchni, które wcześniej spodobały nam się podczas lunchu.

Concordia Design // Concordia Kids

• ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań