egmont_belka_080216

Warsztaty Letnie dla Dzieci: Ekodzieciaki - Ekocudaki


5. lipca 2012 r. czwartek - 23. sierpnia 2012 r. czwartek


W każdy czwartek w godzinach od 12.00 do 15.00 (20.07.12 wyjątkowo w piątek!) podczas wakacji mamy dla małych odkrywców, geografów i ekologów nie lada gratkę, czyli warsztaty recyklingowe połączone z edukacją rozwojową. Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat oraz dzieci z niepełnosprawnością (lekką lub umiarkowaną) w wieku 5-18 lat na twórcze warsztaty recyklingowe i edukacyjne podróże.

 

 

 

W duchu zrównoważonego rozwoju przemierzymy wszystkie kontynenty świata, zdobędziemy szczyty w etycznych podróżach, poznamy sposoby pozytywnego wpływania na losy naszej planety, nauczymy się ekologicznych postaw. Przybliżymy kulturę, muzykę, sztukę, opowieści, legendy, a dzięki samodzielnemu wykonaniu przedmiotów artystycznych z recyclingowych tworzyw, dowiemy się co nieco o przedmiotach rękodzielniczych w różnych szerokościach geograficznych i poznamy różne sposoby na to, jak zostać ekodzieciakiem.

 

 

 

czwartek I: 5 lipca 2012 - Indyjskie ozdoby: quilling i mehndi
czwartek II: 12 lipca 2012 - Majowie Ki′che′ i patyki deszczowe w Gwatemali
piątek III: 20 lipca 2012 - Wędrówka stworzaków-cudaków z Pitjantjatjarą po czasach snu
czwartek IV: 26 lipca 2012 - Król-Wojownik z Ghany wyplata kosz za koszem
czwartek V: 2 sierpnia 2012 - Śmiechy glinoludów na wyspie Zanzibar
czwartek VI: 9 sierpnia 2012 - Podróż z Babuszką w głąb Rosji
czwartek VII: 16 sierpnia 2012 - Ziemia Ognia i Lodu pod ażurowym abażurem
czwartek VIII: 23 sierpnia 2012 - Karnawał w Brazylii nie może obejść się bez masek

Warsztaty czwartkowe 3-godzinne: 12.00 - 15.00

Koszt uczestnictwa: 40 zł od osoby

Warunkiem rezerwacji miejsca jest zgłoszenie na adres: glosna.poznan@gmail.com . W zgłoszeniu e-mail prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka, wieku dziecka, danych kontaktowych do rodziców, a także termin interesujących Państwa i dzieci warsztatów.

Czwartek I - 5 lipca: Indyjskie ozdoby: quilling i mehndi
Edukacja rozwojowa: Witamy w Azji. Dziś odwiedzimy Indie. Wykonamy mehndi, czyli przyozdobimy dłonie i stopy pięknymi wzorami, co zagwarantuje nam szczęście na cały dzień. Obejrzymy, a może też zatańczymy taniec prosto z Bollywood. Dowiemy się, czym charakteryzuje się hinduizm i na jakich instrumentach grają indyjscy muzycy.
Warsztat: Poznamy technikę quillingu recyklingowego i wykonamy bransolety, korale, kolczyki.

Czwartek II - 12 lipca: Majowie Ki′che′ i patyki deszczowe z Gwatemali
Edukacja rozwojowa: Dowiemy się, gdzie leży Ameryka Środkowa i kraina wulkanów: Gwatemala. Poznamy kulturę, tradycję i sztukę Majów Ki′che′, a także zaznajomimy się z majańską kosmogonią, pochodzącą z prastarej księgi Popol Vuh. Zajrzymy do środka kilku wulkanów i dowiemy się co nieco o zasobach wodnych na ziemi na podstawie gwatemalskiej legendy: Kropelka Tita i zabawie w Kropelkę.
Warsztat: Patyki deszczowe stworzymy z kartonowych tub i ozdobimy malunkami, a potem zadzwoni nam w nich deszcz, a może nawet uda nam się przywołać spadające z nieba krople.

Piątek III - 20 lipca: Wędrówka stworzaków-cudaków z Pitjantjatjarą po czasach snu
Edukacja rozwojowa: Zobaczymy dziś, gdzie leżą odległe wyspy Oceanii, Nowej Zelandii i Australia. Na tej ostatniej zatrzymamy się dłużej. Spotkamy się z torbaczami: śpiochem koalą, walecznym kangurem i bajkowym diabłem tasmańskim oraz z zagadką genetyki - stekowcami, czyli ssako-gadami: dziobakiem i kolczatką. A potem przeniesiemy się w czasy snu. Pitjantjatjara - „zajęczy kangur" poprowadzi nas po magicznych ścieżkach totemizmu Aborygenów i, przedstawiając nam po drodze czuringi, doprowadzi do Urulu - miejsca świętego. Nie zabraknie też opowieści. Zabderfilio - stwór niezwykły, do niczego niepodobny, przedstawi nam na swój sposób, czym jest różnorodność kulturowa.
Warsztat: Stworzaki-cudaki o imionach równie niezwykłych jak Zabderfilio powstaną z kartonów i z wyobraźni.

Czwartek IV - 26 lipca: Król-Wojownik z Ghany wyplata kosz za koszem
Edukacja rozwojowa: Zobaczymy na mapie kraje Afryki Zachodniej i Subsaharyjskiej. Razem z Królem-Wojownikiem powędrujemy do Akry, stolicy Ghany. Odkryjemy bogactwo plemion i języków miejscowych: asante, fante, ewe. Z opowieści Manawee dowiemy się albo i nie imion pięknych sióstr bliźniaczek, mieszkających na skraju wioski obok Takoradi.
Warsztat: Plecionkarstwo recyklingowe, czyli wyplatanie koszyków gazetowych jak koszy wiklinowych to dobry fach w rękach, nawet Króla-Wojownika.

Czwartek V - 2 sierpnia: Śmiechy glinoludów na wyspie Zanzibar
Edukacja rozwojowa: Tanzania leży w Afryce Wschodniej. To do tego kraju należy jedna z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych wysp świata: Zanzibar. Poznamy jina - mądrości z ludowych przysłów, dzięki kangom. Nauczymy się też, jak wiązać kangi i powymyślamy, do czego jeszcze mogą nam służyć te przepiękne wielobarwne tkaniny. A dzięki opowieści: Cztery Bębny Przeznaczenia poczujemy rytm i moc bębnów i usłyszymy donośny śmiech zanzibarskich leśnych stworów.
Warsztat: W krainie marzeń glinoludów zbudujemy domy, wieże i ludzi z gliny.

Czwartek VI - 9 sierpnia: Podróż z Babuszką w głąb Rosji
Edukacja rozwojowa: Poznamy rozległą Syberię z różnych perspektyw. Obejrzymy tundrę i tajgę. Spotkamy jej ludy: Ewenków i Nieńcy. Dowiemy się, czym jest szamanizm, a czym prawosławie. Zobaczymy pieśca, renifera, piżmowca. A Mądra Wasylisa podpowie nam, jak usłyszeć i skorzystać z podpowiedzi intuicji, kiedy znajdziemy się w trudnych, tajemniczych okolicznościach przyrody.
Warsztat: Babuszki - laleczki z papierowej masy, wykonamy własnymi rękoma, a następnie pomalujemy je i ozdobimy.

Czwartek VII - 16 sierpnia: Ziemia Ognia i Lodu pod ażurowym abażurem
Edukacja rozwojowa: Poznamy Ziemię Ognia i Lodu - tak nazywają Islandię. Ta odległa wyspa, do której niegdyś przybyli Celtowie i Wikingowie, to królestwo: dudniących wodospadów, lodowców, fiordów, wulkanów i niebiańskich gejzerów, gdzie w lecie słońce świeci niemal całą dobę. Żyją tam kolorowe maskonury, głuptaki i rybitwy, wieloryby, delfiny i foki. O magicznej naturze tych ostatnich dowiemy się z opowieści Północy: Eyalirtaq - dziewczyna-foka. Dzięki tej pięknej celtyckiej legendzie dowiemy się również, czym jest potrzeba wolności i odpowiedzialności.
Warsztat: Ażurowy abażur - wykonamy techniką masy papierowej z gazet, sznurków i „pęcherza foki".

Czwartek VIII - 23 sierpnia: Karnawał w Brazylii nie może obejść się bez masek
Edukacja rozwojowa: Dowiemy się na początek, co oznaczają pojęcia: Kraje Północy i Kraje Globalnego Południa. Dziś jesteśmy w Ameryce Południowej. W Amazońskiej puszczy spotkamy: ocelota, kapibara i tapira. A w jednej z Brazylijskich wiosek usiądzie przed nami Opowiadacz i opowie nam o tygrysie i oposie Legendę o ogniu.
Warsztat: Maski karnawałowe i totemy z magiczną mocą wykonamy i ozdobimy techniką dekupażu.

 

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...


Odbierz prezent od Miasta Dzieci!
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
luty 
dzisiaj
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
nasi eksperci
Wojciech Eichelberger
Psycholog, psychoterapeuta, współtwórca Instytutu Psychoimmunologii
Aneta Strelau
Dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem
zadaj pytanie