Wydarzenia Spektakle dla dzieci Gry i zabawy dla Dzieci w Poznaniu

Wyprawa do Egiptu

18. marca 2011 r. piątek - 26. marca 2011 r. sobota

Wyprawa do Egiptu to kolejna z imprez "Gry i zabawy pięciu kontynentów", niezwykła podróż szlakiem karawan zmierzających na spotkanie historii i współczesności. Celem wędrówki będzie przybliżenie Egiptu nie tylko z pocztówek, odkrycie świata o odległej i niezwykle barwnej kulturze i mitologii.
Po kraju sfinksa i piramid oprowadzać będzie dzieciaki gość imprezy, osoba od dwóch lat przebywająca i pracująca „pod piramidami". Nie zabraknie także wesołego spotkania z Asterixem i Obeliksem oraz Kleopatrą.

W egzotyczną podróż zaprasza w piątek, 18 marca 2011 o godz. 17.00 Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 przy ul. Jarochowskiego 1. tel. 61 866 57 47.
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat MDK nr 3 do środy, 16 marca 2011.

Premiera przedstawienia Bajka o smoku Kruszynce
w wykonaniu teatrzyku dziecięcego MDK nr 3

[26 marca 2011]

„Smok Kruszynka" to opowieść o samowolnym i wszystkowiedzącym, małym smoku. Dopiero lekkomyślna wyprawa do Czarnego Lasu, gdzie straszą Niewidzialne Gadające Strachy, uczy go, że dobrze czasem jest słuchać rad osób starszych i mądrzejszych. Spektakl oparty na książce Małgorzaty Strzałkowskiej „Bajka o smoku Kruszynce" zawiera w sobie morał czytelny dla kilkulatka. Nie jest jednak moralizatorski.
W sobotę, 26 marca 2011 o godz. 11.00 w MDK nr 3, pełne humoru opowiadanie przedstawi widzom młodsza grupa „aktorów" teatrzyku „Piątek Trzynastego" MDK nr 3. Dzieciaki pracują pod kierunkiem pani Katarzyny Piętak, która dokonała także adaptacji tekstu.
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu ul. Jarochowskiego 1, tel. 866 57 47

„Da Vinci w spódnicy" czyli wernisaż niezwykłej, młodej artystki

[25 marca 2011]

Patrycja Krymowa, laureatka wielu konkursów plastycznych, fotograficznych i filmowych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W 1999 otrzymała nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W ramach wystaw pokonkursowych oraz prezentacji indywidualnych, prace Patrycji wielokrotnie wystawiane były w rodzimym Koninie, Poznaniu i wielu polskich miastach. Fotografie trafiły także na wystawy do Niemiec (międzynarodowa wystawa Młodej Sztuki Europejskiej - Herne 2010) i Australii (Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „The Beautiful and Talented" - Jindabyne, Coma 2008). Twórczość młodej artystki umieszczana jest wśród dzieł dorosłych, profesjonalnych twórców (XXXI Przegląd Twórczości Plastycznej „O złotą sztalugę" - Konin 2009).

Galeria autorska znajduje się na stronach Picasa Web Album: http://picasaweb.google.com/kozaiczka a albumy fotografii znaleźć można na wielu polskich, niemieckich i angielskich stronach internetowych.

To tylko część dorobku artystycznego uczennicy II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Koninie, współczesnego „Leonardo da Vinci w spódnicy". Jej twórczość zadziwia wszechstronnością, a prace plastyczne i fotograficzne szokują dojrzałością i zachwycają pięknem.

Na wernisaż niezwykłej, młodej artystki zaprasza w piątek, 25 marca 2011 o godz. 17.00, Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 przy ul. Jarochowskiego 1
Informacji udziela sekretariat MDK nr 3, tel. 61 866 57 47

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3